Na domovskou stránku
Turistické zajímavosti v okolí
Ubytování a další služby

Sportovní aktivity
Na domovskou stránku
KONTAKT


SPORT-KEMP KRALOVICE
Pavel Rom
Kralovice 331 41

e-mail:
sportkemp@seznam.cz

tel.: 737 753 413


IČO 157 32 266

přírodní rezervace Krašov


hřib smrkový


Olšanský rybník

PŘÍRODA & KRAJINA
Kralovicko a Manětínsko je oblastí vyhledávanou i milovníky přírody. Ačkoliv samotný katastr Kralovic je devastován zemědělskou velkovýrobou, v bezprostředním okolí se nalézá mnoho míst, která stojí za návštěvu.

Údolí řek Střely či Berounky jistě není třeba připomínat - mají již své dlouholeté obdivovatele z řad pěších turistů i vodáků. Neméně atraktivní je ale např. i údolí potoka Javornice se zajímavou rezervací tisu červeného při ústí do Berounky. Půvabná místa nabízí i údolí Kralovického potoka, které je bohužel obtížněji schůdné.

Z velkoplošných chráněných území zasahuje na Kralovicko Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko. Z maloplošných chráněných území a chráněných přírodních výtvorů je třeba zmínit např. Čertovu hráz v údolí Kralovického potoka, přírodní rezervaci Krašov u řeky Berounky, Odlezelské jezero u Potvorova či přírodní rezervaci U Báby - U lomu nedaleko Žihle (podrobněji na jiném místě), na Manětínsku přírodní rezervaci Střela nebo chráněný přírodní výtvor Kozelka u Nečtin.

Tento výčet není úplný a pozornost si zaslouží celá řada dalších lokalit, byť nepatří mezi státem chráněná území.

Rozsáhlé lesní komplexy na Plasku a Manětínsku pak nabízejí nepřeberné mnnožství zajímavých tras pro pěší i cykloturisty a v příznivých létech jsou vyhledávaným cílem houbařů ze širokého okolí.
TIP NA VÝLET

Mariánská Týnice
Manětín
Dědek a Bába, Žihle

Plasy