Na domovskou stránkuUbytovací služby
Sportovní aktivity
Na domovskou stránkuKONTAKT


SPORT-KEMP KRALOVICE
Pavel Rom
Kralovice 331 41

e-mail:
sportkemp@seznam.cz

tel.: 737 753 413


IČO 157 32 266Kralovice


Mariánská Týnice


Hubenov


Kožlany


Manětín


Berounka

Okolí Kralovic je ideální oblastí pro rodinnou i organizovanou turistiku. Nabízí vhodné podmínky pro pěší i cyklistické výlety - velké množství historických kulturních památek, kvalitní, pro oblast charakteristickou, krajinu s množstvím lesů, romantická údolí řek Berounky a Střely.

TIP NA VÝLET

Mariánská Týnice
Dědek a Bába, Žihle
Manětín
Plasy
Příroda & krajina
TURISTICKY ZAJÍMAVÁ MÍSTA V OKOLÍ

Kralovice


Bývalé okresní město, renesanční kostel sv. Petra a Pavla, významná stavební památka z konce 16. století. Možnost nákupů, stravování. Centrum rekreační oblasti, koupání, letní kino, autobusové a vlakové spojení.


Mariánská Týnice

Bývalý cisterciácký klášter postavený v pol. 18. století J. B. Santinim. Muzeum a galerie severního Plzeňska s rozsáhlou expozicí.


Hubenov (3 km)

Barokní hospodářský dvůr plaského kláštera vystavěný před polovinou 18. století patrně podle projektu J. B. Santiniho. V současné době je v areálu umístěn hřebčín.

Kožlany (5 km)

Rodiště prezidenta E. Beneše, tradice keramické výroby, muzeum, rekreační rybník. Možnost nákupů, stravování, autobusové a vlakové spojení.

Plasy (10 km)

Rozsáhlý komplex staveb bývalého cisterciáckého kláštera z konce 17. a poč. 18. století, hrobka Metternichů. Možnost nákupů, stravování, autobusové spojení.

Berounka (10 km)

Romantické údolí řeky, vhodné pro pěší i vodáckou turistiku, zříceniny hradů Krašov a Libštejn.

Manětín (20 km)

Městečko s množstvím barokních historických památek z konce 17. a poč. 18. století (zámek, kostely, sochařská výzdoba). Možnost nákupů, stravování, autobusové spojení.

Rabštejn nad Střelou (20 km)

Městečko nad řekou Střelou s množstvím historických památek (bývalý klášter, zámek, zbytky středověkého opevnění), překrásné údolí řeky (přírodní rezervace). Možnosti nákupů omezené, restaurace, autobusové spojení.

Krakovec (20 km)

Středověký hrad známý pobytem Mistra Jana Husa.

Kaceřov (20 km)

Původně tvrz přestavěná v polovině 16. století Floriánem Gryspekem na jeden z nejstarších renesančních zámků v Čechách. V současné době v soukromém vlastnictví.


Turistické mapy

Edice Klubu českých turistů
č. 30 - Povodí Střely;
č. 33 - Křivoklátsko a Rakovnicko;
č. 31 - Plzeňsko.

Mapy je možno zakoupit v recepci kempu.
© Sport-kemp, Pavel Rom, Kralovice